مدیریت بازاریابی


+ 10 معیار ضروری بهبود مستمر

در محیط کسب و کار امروز که به شکلی پیچیده و سریع در حال تغییر است، تعداد شگفت‌آوری مدل‌ و رویکرد مختلف در حمایت از تعالی کسب و کار و بهبود مستمر وجود دارد. مثلا،مدل تعالی کسب و کار، جایزه ملی کیفیت مالکوم بالدریج، مدل دمینگ، مدیریت کیفیت جامع (TQM)، مهندسی مجدد فرایندهای کسب و کار (BPR)، سرمایه‌گذاران در مردم(IIP) وISO9000. حتی هنگامی که سازمان‌ها در حال استفاده از تکنیک‌های خود ارزیابی و به‌کارگیری دیگر رویکردهای مثبت مدیریت کیفیت هستند، در حفظ و پیگیری بهبود مستمر در درازمدت، شکست می‌خورند.

...
ادامه مطلب
نویسنده : علی دلشاد ; ساعت ٥:٤۳ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ٢٦ آذر ۱۳۸٧
تگ ها:
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ 21 پند مدیریتی ماتسوشیتا

کونوسوکه ماتسوشیتا Konosuke Matsushita، متولد نوامبر 1894 در جنوب اوزاکا، کار حرفه ای خود را به عنوان کار آموز در فروشگاه هیباچی Hibachi شروع کرد . او در 15 ژوئن 1917 شرکت خود را با نام Matsushita Electric Devices Manufacturing(کارخانه تولید ابزار برقی ماتسوشیتا)، برای تولید لوازم برقی جانبی تاسیس کرد.

...
ادامه مطلب
نویسنده : علی دلشاد ; ساعت ٥:۳٥ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ٢٦ آذر ۱۳۸٧
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ عنوان مقاله رمز موفقیت ماتسوشیتا، مؤسس شرکت پاناسونیک

این مقاله به اختصار به ماتسوشیتا و رمز موفقیت او می‌پردازد. ویژگی مدیریتی ماتسوشیتا، اصول اعتقادی ماتسوشیتا و دیدگاه فلسفی ماتسوشیتا از جمله بخشهای این مقاله است.

...
ادامه مطلب
نویسنده : علی دلشاد ; ساعت ٥:٢۱ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ٢٦ آذر ۱۳۸٧
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ عید غدیر

نویسنده : علی دلشاد ; ساعت ۱۱:٤٢ ‎ق.ظ ; سه‌شنبه ٢٦ آذر ۱۳۸٧
تگ ها:
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ پیامهای متفاوت از سوی آب

یک محقق ژاپنی با انتشار یافته‌های تحقیقات خود مدعی شد که مولکول‌های آب نسبت به مفاهیم انسانی تأثیرپذیرند.
نظریه این محقق ژاپنی که تاکنون از سوی مؤسسات علمی فیزیکی و زیست‌شناسی مورد تأیید قرار گرفته است، مبتنی بر بررسی نمونه‌های فراوانی از کریستال‌های منجمدشده آب و مقایسه آن با یکدیگر است.
پروفسور «ایموتو»‌که یافته‌های خود را در سه جلد کتاب ارائه کرده است، معتقد است که مفاهیم متافیزیکی محیط بر روی ترکیب مولکولی آب تأثیر می‌گذارد.

در ادامه کل مطلب را مطالعه فرمائید

مطلب بسیار جذابی می باشد.

...
ادامه مطلب
نویسنده : علی دلشاد ; ساعت ۱۱:٠۱ ‎ق.ظ ; سه‌شنبه ٢٦ آذر ۱۳۸٧
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ مطالب جالب و مورد توجه

داوینچی همزمان با یک دست می نوشت و با یک دست نقاشی می کرد !

هیتلر از مکان های بسته وحشت داشت !

مار می تواند تا نیم ساعت بعد از قطع شدن سرش نیش بزند !

هر انسان تا 8 دقیقه بعد از قطع گردنش هنوز به هوش است !

اغلب مارها 6 ردیف دندان دارند !
 ارسالی از طرف خانم میرآخوری

...
ادامه مطلب
نویسنده : علی دلشاد ; ساعت ۸:٢٠ ‎ق.ظ ; دوشنبه ٢٥ آذر ۱۳۸٧
تگ ها:
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ اعتماد به نفس

کوه بلندی بود که لانه عقابی با چهار تخم، بر بلندای آن قرار داشت. یک روز زلزله ای کوه را به لرزه در آورد و باعث شد که یکی از تخم ها از دامنه کوه به پایین بلغزد. بر حسب اتفاق آن تخم به مزرعه ای رسید که پر از مرغ و خروس بود.

ارسالی از طرف خانم جمشید نژاد

...
ادامه مطلب
نویسنده : علی دلشاد ; ساعت ٦:٥٠ ‎ب.ظ ; شنبه ٢۳ آذر ۱۳۸٧
تگ ها:
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ زندگی مانند چای است

گروهى از فارغ التحصیلان قدیمى یک دانشگاه که همگى در حرفه خود آد م هاى موفقى شده بودند، با همدیگر به ملاقات یکى از استادان قدیمى خود رفتند. پس از خوش و بش اولیه، هر کدام از آنها در مورد کار خود توضیح می داد و همگى از استرس زیاد در کار و زندگى شکایت می کردند. استاد به آشپزخانه رفت و با یک کترى بزرگ چاى و انواع و اقسام فنجان هاى جوراجور، از پلاستیکى و بلور و کریستال گرفته تا سفالى و چینى و کاغذى (یکبار مصرف) بازگشت و مهمانانش را به چاى دعوت کرد و از آنها خواست که خودشان زحمت چاى ریختن براى خودشان را بکشند.

ارسالی از طرف خانم جمشید نژاد

...
ادامه مطلب
نویسنده : علی دلشاد ; ساعت ٦:٤٥ ‎ب.ظ ; شنبه ٢۳ آذر ۱۳۸٧
تگ ها:
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ بنگاههای برتر جهانی شرکت توشیبا

گرچه شرکتی که امروزه به نام توشیبا شناخته می شود، رسما 68 سال پیش تأسیس شد، اما سابقه اصلی این شرکت به 132 سال پیش، یعنی سال 1875 برمی گردد. در این سال، هیساشی تاناکا یکی از بزرگترین مخترعان ژاپن که علاقه و مهارت خاصی در مکانیک داشت، کارخانه تجهیزات تلگراف را در توکیو راه‌اندازی کرد. این حرکت را می توان سنگ‌بنای تأسیس شرکت توشیبا دانست. در سال 1904، این کارخانه به نام کارخانه مهندسی شیبارا تغییر نام داد. ازسوی دیگر، نابغه صنعت برق ژاپن، ایشی سوکی فوجیوکا در سال 1890، اولین کارخانه تولید لامپ فلورسنت را در ژاپن تأسیس کرد و آن را شرکت برق توکیو نام نهاد. در سال 1939 با ادغام این دو شرکت، شرکت TOKYO SHIBAURA تأسیس شد که به نام TOSHIBA مشهور گشت و در سال 1984 رسما به همین نام تغییر یافت. در سال 1930 اولین ماشین لباسشویی برقی و نیز یخچال توسط شرکت ساخته شد. سال بعد، اولین جاروبرقی ژاپنی به بازار عرضه شد. سال 1942 اولین رادار توسط توشیبا تکمیل و عرضه شد. در سال 1955 پلوپزبرقی و چهار سال بعد اولین تلویزیون ترانزیستوری و اجاق مایکروویو ساخته شد.

...
ادامه مطلب
نویسنده : علی دلشاد ; ساعت ٦:۳۸ ‎ب.ظ ; شنبه ٢۳ آذر ۱۳۸٧
    پيام هاي ديگران()   لینک